Ekoporadenský portál Ministerstva životního prostředí


jste zde: úvodní » Ekoporadny


Informační a poradenská centra v celé ČR

Environmentální informační centrum Plasy

Informační centrum poskytuje poradenství a konzultace v celé problematice životního prostředí. Specializuje se na problematiku nakládání s odpady, ochranu přírody a ovzduší.

Detail ekocentra ›

Centrum Ekologické výchovy Zvoneček

Ekoporadna poskytuje široké spektrum poradenství (zaměřuje se na ekologickou výchovu, ochranu přírody, domácí ekologii, ochranu a stav ŽP, pasivní domy). Provozuje knihovnu a pořádá akce pro nejrůznější cílové skupiny.

Detail ekocentra ›

Občanská poradna Jihlava

Nabídka služeb poradny je rozšířena o oblast environmentální a oblast aktivního občanství - především zapojování veřejnosti do rozhodování o řešení problémů v životním prostředí.

Detail ekocentra ›

Ekoporadna při Šmidingerově knihovně ve Strakonicích

Poskytováno je především všeobecné ekoporadenství. Zájemci se sem mohou obracet s dotazy týkajícími se ochrany přírody a krajiny, třídění odpadů, šetrné domácnosti, ekologicky šetrných výrobků, úspory energie, práv zvířat, zdravé výživy atd.K dispozici je široký knižní fond i informační materiály.

Detail ekocentra ›

Síť ekologických poraden (STEP)

Síť ekologických poraden (STEP) je národní profesní asociace, která prosazuje, rozvíjí a podporuje environmentální poradenství. Byla založena v roce 1997.

Detail ekocentra ›

Ekoporadna Bílé Karpaty (Veselí nad Moravou)

Ekoporadna se zaměřuje především na ochranu přírody a krajiny, šetrný turistický ruch a interpretaci místního dědictví.

Detail ekocentra ›

Ekoporadna Dětí Země (Brno)

Ekoporadna se specializuje na poskytování informací a poradenství v oblasti dopravy. Nabízí půjčení přes tisícovky knih a časopisů, zejména o vlivu dopravy na životní prostředí (ale také o ochraně přírody, energetice, ekofilozofii apod.), českých i ze zahraniční.

Detail ekocentra ›

Poradenské centrum Stachy

Informační centrum se zaměřuje na environmentální problematiku. Mezi nejčastější klienty patří zemědělci, především ekologičtí. Těm je nabídnuta pomoc při zúřadování povinné administrativy (havarijní plán, evidence hnojení, pastevní deník atd.). Zemědělci mohou být seznámeni s možnostmi vedení předepsané evidence v ekologickém zemědělství pomocí PC programu GC EKOLOG.

Detail ekocentra ›

PORSENNA o.p.s. (Praha)

Naše společnost je poradenským střediskem sítě Centra pasivního domu. V rámci svých služeb poskytujeme za podpory Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí bezplatné konzultace v oblasti návrhu, výstavby a provozu rodinných a bytových domů.

Detail ekocentra ›

Vytisknout stránku

Poradny v regionech

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Jaké téma Vás zajímá?

Úžasné projekty OP ŽP

Kontakty

Ministerstvo životního prostředí České republiky
Odbor finančních a dobrovolných nástrojů politiky životního prostředí
Vršovická 65, 100 10 Praha 10
www.mzp.cz


Správce portálu
Tomáš Popp
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Vytvořili: ANTstudio.cz
Design: Hanja.eu


©2008 www.ekoporadny.eu

MŽP

MŽP