Ekoporadenský portál Ministerstva životního prostředí


jste zde: úvodní » FAQ » Existují nějaké biologické prostředky na ochranu rajčat proti plísním?


Existují nějaké biologické prostředky na ochranu rajčat proti plísním?

Nechemické prostředky na ochranu proti plísním jsou používány tzv. fungicidy (nejčastěji měď ve formě hydroxidu měďnatého, oxidu měděného, síranu měďnatého atp.). Pro ekologické zemědělství jsou v současné době povoleny (a tedy na trhu nejdostupnější) následující prostředky. Uvádím obchodní názvy.

  • Champion 50 WP (hydroxid měďnatý), který je možno použít proti černi rajčatové, plísni bramborové a septorióze rajčat. Prodejci přípravku:
  • Funguran OH 50 WP (hydroxid měďnatý), je možno použít proti černi rajčatové, plísni bramborové a septorióze rajčat. Prodejci přípravku:
  • Kocide 2000 (hydroxid měďnatý) je možno použít proti plísni bramborové. Prodejci přípravku
  • Kuprikiol 50 (oxychlorid mědi), ), který je možno použít proti černi rajčatové, plísni bramborové a septorióze rajčat. Prodejci přípravku:
  • Cuprocafaro (oxychlorid měďnatý), je možno použít proti černi rajčatové, plísni bramborové a septorióze rajčat. Prodejci přípravku

Pro preventivní ochranu Vaší úrody bez použití chemie doporučujeme knížku Zahrada v souladu s přírodou (Marie-Luise Kreuter) či Česká biozahrada (Radomil Hradil).

zdroj:www.biospotrebitel.cz

Mohlo by Vás zajímat

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Poradny v regionech

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Jaké téma Vás zajímá?

Úžasné projekty OP ŽP

Kontakty

Ministerstvo životního prostředí České republiky
Odbor finančních a dobrovolných nástrojů politiky životního prostředí
Vršovická 65, 100 10 Praha 10
www.mzp.cz


Správce portálu
Tomáš Popp
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Vytvořili: ANTstudio.cz
Design: Hanja.eu


©2008 www.ekoporadny.eu

MŽP

MŽP