Ekoporadenský portál Ministerstva životního prostředí


jste zde: úvodní » FAQ » Jak je možné, že v biopárcích v řetězci Plus je použita dusitanová sůl (tzv. rychlosůl)?


Jak je možné, že v biopárcích v řetězci Plus je použita dusitanová sůl (tzv. rychlosůl)?

Bohužel skutečností je, že stávající legislativa (Nařízení Rady (EHS) 2092/91 o ekologickém zemědělství) na nátlak velkých zpracovatelů povolila k použití při výrobě biopotravin cca 40 aditivních látek (tzv. éček), převážně přírodního původu, nicméně mezi nimi i tzv. dusitanové soli (E250 a E252).

Tudíž je jejich použití nejen v biopárcích z Plusu, ale v jakýchkoliv jiných masných výrobcích původem z ekologického zemědělství zcela legitimní.

Zjišťovali jsme od výrobce párků pro Plus, firmy Sušické uzeniny proč se rozhodli pro použití dusitanových solí, na místo např. mořské soli či citronanu sodného. Firma ústy svého tiskového mluvčího sdělila, že se pro dusitanové soli rozhodla z důvodu nemožnosti vyrobit párek bez jejího použití v požadované kvalitě.

Pravdou je, že např. společnost Moravan Petřvald své párky bez použití dusitanových solí vyrábí, stejně jako farma Sasov šunku a uherák, a to samozřejmě za dodržení všech hygienických a potravinářských norem. 

zdroj: www.biospotrebitel.cz

Mohlo by Vás zajímat

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Poradny v regionech

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Jaké téma Vás zajímá?

Úžasné projekty OP ŽP

Kontakty

Ministerstvo životního prostředí České republiky
Odbor finančních a dobrovolných nástrojů politiky životního prostředí
Vršovická 65, 100 10 Praha 10
www.mzp.cz


Správce portálu
Tomáš Popp
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Vytvořili: ANTstudio.cz
Design: Hanja.eu


©2008 www.ekoporadny.eu

MŽP

MŽP