Ekoporadenský portál Ministerstva životního prostředí


jste zde: úvodní » FAQ » Koupili jsme starý mlýn a máme zájem o obnovu malé vodní elektrárny. Kde získáme patřičné informace, zda je to možné?


Koupili jsme starý mlýn a máme zájem o obnovu malé vodní elektrárny. Kde získáme patřičné informace, zda je to možné?

Nezbývá Vám, než se buď obrátit na odborníka z vašeho regionu, který by mohl lokalitu posoudit a doporučit i vhodné řešení, případně si musíte základní informace nejprve načíst. Dobře popsaná je problematika v knize Malé vodní elektrárny od Dušičky, Gabriela, Hodáka, Čiháka a Šulka, vydala Jagagroup v Bratislavě 2003 (v češtině). Na technickou stránku malých vodních elektráren je zaměřena stejnojmenná knížka od M. Holaty vydaná v Academii v roce 2002, ale to není úplný výčet ani titulů naší knihovny. Návštěva dobře vybaveného knikhupectví Vám možná nabídne něco vhodnějšího.

Pokud upřednostníte internet, doporučuji http://mve.energetika.cz.
S žádostí o posouzení lokality bude vhodné obrátit se na Svaz podnikatelů pro využitií energetických zdrojů (http://www.spvez.cz), v podstatě sdružují provozovatele malých vodních elektráren. Nebo v seznamu energetických auditorů zkusit najít někoho Vám teritoriálně blízkého, který se tématu vašeho zájmu věnuje. Bývají v síti EKIS. Kontakty najdete na http://www.i-ekis.cz.
K získání praktických zkušeností můžete využít i kontakty na provozovatele z vašeho okolí v Atlasu obnovitelných zdrojů energií na http://www.zdrojeenergie.cz.

zpracoval:Edvard Sequens,www.call.cz

Mohlo by Vás zajímat

Byla pro Vás tato informace užitečná?

Poradny v regionech

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Jaké téma Vás zajímá?

Úžasné projekty OP ŽP

Kontakty

Ministerstvo životního prostředí České republiky
Odbor finančních a dobrovolných nástrojů politiky životního prostředí
Vršovická 65, 100 10 Praha 10
www.mzp.cz


Správce portálu
Tomáš Popp
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Vytvořili: ANTstudio.cz
Design: Hanja.eu


©2008 www.ekoporadny.eu

MŽP

MŽP