Ekoporadenský portál Ministerstva životního prostředí


jste zde: úvodní » Úžasné projekty OP ŽP » Stavby a přestavby ekocenter » Ve Mlýně Radouňka to zas klape


Ve Mlýně Radouňka to zas klape

Ekocentrum Vespolek je nově zrekonstruovaná nízkoenergetická budova, která sousedí s bývalým mlýnem na řece Nežárce u Jindřichova Hradce. Vznik pobytového centra by se těžko obešel bez podpory OP Životní prostředí. Objekt je bezbariérový, s učebnami, jídelnou, dílnou a Montessori pracovnou. K ekocentru přiléhá oplocené nádvoří, které je zároveň přírodní zahradou a hřištěm. Za budovou najdete jez vhodný ke koupání, na druhém břehu lze tábořit na louce ve stanech nebo týpí.

Pro žáky, děti, rodiče s dětmi i seniory nabízíme školy v přírodě, pobytové ekovýchovné programy založené na Montessori pedagogice, jednodenní programy, vícedenní pobytové programy, terénní programy a průvodce na naučných a geocachingových stezkách Jindřichohradecka, vzdělávací semináře a přednášky pro laickou i odbornou veřejnost, řemeslné kurzy a výtvarné dílny s využitím přírodních materiálů.

Pobyt v ekocentru je možné zpestřit návštěvou malé vodní elektrárny, exkurzemi na zajímavé lokality, ekofarmy nebo výletem po úzkokolejné dráze parní lokomotivou do České Kanady.

Jak nám projekt pomohl?

Díky dotaci z OPŽP se podařilo nejen zachránit chátrající budovu bývalého mlýna na řece Nežárce, ale především rozšířit činnost ekocentra Vespolek také na pobytové aktivity. Rekonstrukcí budovy se podařilo získat adekvátní zázemí pro environmentální vzdělávací aktivity všeho druhu. Činnost centra se zvolna rozbíhá, konají se zde jak jednodenní programy pro školy, tak se i zvyšuje počet pobytových programů. Ty jsou zaměřené nejen na mateřské, základní školy a rodiny, ale také na ostatní veřejnost. Do budoucna se chceme zaměřit i na dosud opomíjenou cílovou skupinu seniorů.


Kontaktní údaje

O.s. Vespolek
U Dolního Skrýchova 176/IV, 377 01 Jindřichův Hradec
Email: vespolek@ecn.cz
www.vespolek.cz

foto  - 731foto  - 732
foto  - 733foto  - 734
Vytisknout stránku

Poradny v regionech

mapka Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj

Jaké téma Vás zajímá?

Úžasné projekty OP ŽP

Kontakty

Ministerstvo životního prostředí České republiky
Odbor finančních a dobrovolných nástrojů politiky životního prostředí
Vršovická 65, 100 10 Praha 10
www.mzp.cz


Správce portálu
Tomáš Popp
E-mail: tomas.popp@envic.cz


Vytvořili: ANTstudio.cz
Design: Hanja.eu


©2008 www.ekoporadny.eu

MŽP

MŽP